Nawigacja

 • Wyprawka szkolna - JĘZYK ANGIELSKI

 • Wyprawka pierwszoklasisty 2023/2024

 • PODRĘCZNIKI DO RELIGII na rok szkolny 2023/2024


  Szanowni Rodzice!

  W naszej szkole korzystamy z podręczników do religii wydawnictwa JEDNOŚĆ.

  Zapraszamy do zapoznania z tytułami obowiązującymi w nadchodzącym roku szkolnym.

  Podręczniki można zakupić/zamówić w łochowskiej księgarni lub przez Internet).

  Klasa 1 - "Poznaję Boży świat" (podręcznik)

  Autorzy ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, J. Snopek

  Klasa 2 - "Odkrywam królestwo Boże" (podręcznik)

  ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak

  Klasa 3 „Poznaję Jezusa” (podręcznik + ćwiczenia + zeszyt 60 kratka)

  ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak

  Klasa 4 NOWOŚĆ (w sprzedaży pod koniec wakacji)

  „Odkrywam życie z Jezusem” (podręcznik +zeszyt 60 kratka)

  ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak

  Klasa 5 - "Szczęśliwi, którzy szukają prawdy" (podręcznik +zeszyt 60 kratka)

  ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak

  Klasa 6 - "Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno" (podręcznik +zeszyt 60 kratka)

  ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak

  Klasa 7 - „Szczęśliwi, którzy czynią dobro” (podręcznik +zeszyt 60 kratka)

  ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak

  Klasa 8 - NOWOŚĆ (w sprzedaży pod koniec wakacji)

  „Szczęśliwi, którzy zdobywają świętość” (podręcznik +zeszyt 60 kratka)

  ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak

 • "Dwójka Korczaka" - bezpieczeństwo podczas wakacji

  Zapraszamy do obejrzenia 5. już odcinka szkolnej telewizji internetowej "Dwójka Korczaka". W tym odcinku znajdziecie zdjęcia i nagrania z naszych wycieczek, gali "Pióro szuka talentu", zbiórki makulatury oraz ZASADY BEZPIECZEŃSTWA PODCZAS WAKACJI 

  ODCINEK 5. - YouTube 

  Poprzednie odcinki dostępne są na stronie dwójka korczaka - YouTube oraz Facebook'u szkoły https://www.facebook.com/

  Przyjemnych wrażeń!

 • Pióro szuka talentu - XXII edycja rozstrzygnięta

  XXII edycja Powiatowego Konkursu Literackego ,,Pióro szuka talentu'' dzisiaj przeszła do historii. Z całego serca gratulujemy finalistom i dziękujemy ich Opiekunom oraz wszystkim tym, którzy wzięli udział w konkursie. Jury oceniło 220 utworów, dziękujemy Wszystkim za zainteresowanie i zapraszamy do udziału za rok. Niezmiennie dziękujemy Staroście Węgrowskiemu p. Ewie Besztak, Burmistrzowi Łochowa p. Robertowi Gołaszewskiemu oraz Nadleśniczemu Nadleśnictwa Łochów p. Bogusławowi Piątkowi za kolejny rok wsparcia finansowego. Bez Waszej pomocy tak pięknie by się nie udało. Dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli przy organizacji tegorocznej gali i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w obiektywie Anny Tuszyńskiej.

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

 • Wielka gala...

  W ubiegłą środę dwie nasze uczennice: Ania Geras z klasy III a i Iga Gierej z klasy VII odbierały główne nagrody w ogólnopolskim konkursie "Mój las".

  Po zwycięstwie w regionie prace zostały przesłane do etapu centralnego i zajęły I miejsce w swoich kategoriach.

  Laureatki otrzymały pamiątkowe dyplomy, gadżety i LAPTOPY.

  To ogromny sukces! 

  Dziewczęta, gratulujemy !

 • Kolejna odsłona konkursu "Mój las"

  W poniedziałek 12.06. w siedzibie Stowarzyszenia Inżynierów i Technikow Leśnictwa i Drzewnictwa odbyła się druga tura wręczenia nagród w ogólnopolskim konkursie "Mój las".

  Laureatem III miejsca został Bartosz Małecki uczeń klasy VIII a. W nagrodę otrzymał tablet, pamiątkowy dyplom i torbę pełną niespodzianek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach już w nowej szkole.

   

 • Wycieczka w nagrodę...

  W ramach obchodów ROKU MIKOŁAJA KOPERNIKA laureaci konkursu wiedzy o naszym wybitnym astronomie uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Dzień rozpoczęliśmy od wizyty w Urzędzie Marszałkowskim, w którym czekało na nas moc atrakcji: wywiad z wicemarszałek Ewą Janiną Orzełowską, spotkanie z członkami zarządu i zwiedzanie obiektu. Były też quizy, nagrody i dużo zabawy - wszystko z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, a na koniec "Karta z powstania", McDonald's, lody i pamiątkowa fotografia przy pomniku Mikołaja Kopernika. 

 • Konkurs " Mój las" rozstrzygnięty...

   

  W środę 26 kwietnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbyło się uroczyste podsumowanie regionalnej edycji XXXVI ogólnopolskiego konkursu "Mój las".

  Nasi uczniowie triumfowali!

  Zostali nagrodzeni aż w trzech kategoriach wiekowych.

  I miejsca zajęli: Magdalena Zonik z kl. VI a i Bartosz Małecki z kl. VIII a , a II nagrodę otrzymały: Anna Geras z kl. III a i Iga Gerej - uczennica kl. VIII a.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

   

 • DZIEŃ OTWARTY - 22 MARCA 2023R.

  Poznaj nową szkołę!

  Dzięki mapie przyszli uczniowie mogą zwiedzić swoją nową szkołę, a w każdym punkcie ich wyprawy czeka na Nich coś nowego. Po odbiór map zapraszamy 22 marca o godz. 16:30 na świetlicę szkolną, gdzie rozpoczyna się nasza zabawa!

 • Wizyta na Zamku w Liwie

  W ramach obchodów ROKU MIKOŁAJA KOPERNIKA nasi uczniowie brali udział w lekcji muzealnej "Mikołaj Kopernik. Opowieść o życiu i dziele". Wystawa jest świetną okazją do przypomnienia wielkich dokonań wybitnego astronoma, a licznie zgromadzone eksponaty pozwalają "przenieść" się w czasie i poczuć klimat tamtej epoki. 

 • "Pióro szuka talentu"

                                     Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka w Łochowie                                 

  przy wsparciu

   Nadleśnictwa Łochów,

  Starosty Węgrowskiego oraz Burmistrza Łochowa

  ogłasza

  Powiatowy Konkurs Literacki

  „Pióro szuka talentu”

  w dziedzinie poezji i prozy


  1. Udział w XXII edycji konkursu mogą wziąć wyłącznie uczniowie uczęszczający do szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu węgrowskiego.
  2. Konkurs przeprowadzany jest w czterech kategoriach:
   • kategoria I  - uczniowie szkół podstawowych klasy I - VI;
   • kategoria II  - uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych;
   • kategoria III  - uczniowie szkół ponadpodstawowych;
  3. W dziedzinie poezji należy nadesłać zestaw trzech wierszy o dowolnej tematyce
   w pięciu jednobrzmiących egzemplarzach opatrzonych godłem oraz wersję elektroniczną na maila pst.sp2@wp.pl (w tytule maila nazwa szkoły, a pliki opatrzone wyłącznie godłem uczestnika kategorią i dziedziną (poezja, proza lub poezja-las); można przesłać w jednej wiadomości wszystkie prace z danej szkoły). Ponadto jury konkursu, kontynuując wieloletnią współpracę z Nadleśnictwem Łochów, ogłasza kategorię specjalną na wiersz inspirowany tematyką związaną z lasem.
  4. W przyszłym roku obchodzić będziemy 230. rocznicę urodzin Aleksandra Fredry –najwybitniejszego polskiego komediopisarza, a także pamiętnikarza, poety oraz żołnierza kampanii napoleońskich. Był uczestnikiem wyprawy na Moskwę w 1812 r., a za męstwo został odznaczony orderami Virtuti Militari oraz Legii Honorowej. Fredro to twórca oryginalnej polskiej komedii, autor kilkudziesięciu utworów scenicznych wystawianych w teatrach Warszawy, Krakowa i Lwowa, takich jak: „Śluby panieńskie czyli magnetyzm serca”, „Zemsta”, „Pan Jowialski”. Zadebiutował w 1815 r. jednoaktówką „Intryga na prędce czyli nie ma złego bez dobrego” Animatorzy konkursu proponują, aby w dziedzinie prozy nadesłać jeden utwór, nie przekraczający pięciu stron maszynopisu inspirowany cytatem „Czasami potrzebny jest czyjś uśmiech, aby samemu też się uśmiechnąć”, w pięciu jednobrzmiących egzemplarzach opatrzonych godłem (wraz z wersją elektroniczną przesłaną na maila pst.sp2@wp.pl
  1. Do pracy należy dołączyć zaklejoną kopertę opatrzoną tym samym godłem, co utwory (utwór). W zaklejonej kopercie, oznaczonej tylko godłem autora, winna znajdować się załączona do niniejszego regulaminu karta zgłoszenia do konkursu (prawidłowo wypełniona). Ze względu na tendencje do plagiatu, ocenie będą poddane tylko te prace, które oprócz ww. warunków będą posiadały pisemne potwierdzenie nauczyciela prowadzącego, że utwór został napisany samodzielnie przez danego ucznia. Niewłaściwe wypełnienie tej karty może spowodować, iż praca zostanie odrzucona.
  2. Prace należy przesłać na adres: Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka
   w Łochowie, ul. Stanisława Wyspiańskiego 20, 07-130 Łochów z dopiskiem na kopercie „Konkurs literacki” w nieprzekraczalnym terminie do 31.03.2023r. (decyduje data stempla pocztowego). Prace można również przekazać bezpośrednio do sekretariatu ww. szkoły (termin składania prac jak powyżej).
  3. Rozstrzygnięcie konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród nastąpi w terminie                           maj – czerwiec 2023 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Łochowie. Uczestnicy konkursu i ich opiekunowie zostaną powiadomieni o szczegółach uroczystości za pośrednictwem sekretariatów swoich szkół.
  4. Konkurs jest prowadzony z zachowaniem zasad wynikających z rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/676 z dnia 27 kwietnia 2016 r.
   w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
  5. W załączniku nr 1 do regulaminu – Karcie zgłoszenia znajduje się oświadczenie rodzica lub opiekuna prawnego dotyczące wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych. Kartę należy przed zgłoszeniem ucznia udostępnić rodzicowi lub opiekunowi prawnemu w celu wyrażenia zgody na przetwarzanie danych  we wskazanym zakresie.
  6. Uczniowie, którzy ukończyli 16 rok życia mogą sami wyrazić zgodę na przetwarzanie wskazanych w załączniku nr 1 danych osobowych.
  7. W załączniku nr 2 do regulaminu umieszczono propozycję umowy powierzenia danych osobowych Podmiotowi przetwarzającemu, jakim będzie organizator Konkursu do ewentualnego wykorzystania przez Administratora danych.
  8. Każda z Placówek zgłaszająca uczniów do konkursu powinna przesłać zgłoszenia oraz umowy powierzenia danych Organizatorowi konkursu.


  Dla laureatów konkursu przewidziane są cenne nagrody. Nagrodzone
  i wyróżnione prace zostaną opublikowane w pokłosiu. Gorąco zapraszamy
  do wzięcia udziału.


  Animatorzy konkursu:                                               Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2

                                                                                      im. Janusza Korczaka w Łochowie

  Ewa Kowalczyk                                                                    Renata Jaczewska

  Jolanta Prochacka-Cyrych

  Marzena Wyzińska

  Karta_zgloszenia_do_XXII_edycji_dzieci.docx

  Karta_zgloszenia_do_XXII_edycji_pelnoletni(2).docx

  Umowa_powierzenia_danych_uczniow-1.pdf​​​​​​​

 • Wygrani w konkursach Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego

  W poniedziałek w naszej szkole gościliśmy pracowników Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego: p. Dorotę Wojtaszek i p. Marcina Wiśniewskiego. Przybyli oni w celu wręczenia nagród i pamiątkowych dyplomów uczniom nagrodzonym w konkursach. W konkursie "Fascynujący świat grzybów" II miejsce zajęła uczennica kl. VII a Iga Gierej. Bartosz Fabisiak uczeń klasy IV otrzymał I miejsce w konkursie "Krajobraz doświadczam w pełni",a uczennica kl. VI a Patrycja Mech otrzymała wyróżnienie. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • PLAN LEKCJI 2022/23

  Opublikowany plan lekcji jest dostępny w zakładce PLAN LEKCJ

  Jest to plan standardowy, który nie będzie modyfikowany w przypadku odwołania zajęć lub lekcji prowadzonych w zastępstwie. 
  Plan może ulec zmianie ze względu na organizację dowozów lub inne okoliczności.

  W trakcie roku szkolnego bieżące zmiany związane z nieobecnością nauczycieli, wycieczkami itp. proszę kontrolować w dzienniku Librus.

 • Wyprawka pierwszoklasisty

 • "Pióro szuka talentu"

  Konkurs literacki „Pióro szuka talentu” w tym roku doczekał się XXI edycji.

  Jego organizacja nie mogłaby się odbyć bez wsparcia finansowego Starosty Węgrowskiego, Burmistrza Łochowa i Nadleśnictwa Łochów. Dziękujemy, że w tym ciężkim dla wszystkich czasie, możemy, niezmiennie od dwudziestu jeden lat liczyć na środki finansowe, umożliwiające realizację naszego przedsięwzięcia.

  Na przekór niespokojnym czasom młodzi chcą pisać, chcą wyrażać swoje emocje, uczucia i dzielić się nimi w postaci poezji i prozy. Część utworów naszych młodych twórców porusza trudny temat wojny na Ukrainie, co świadczy o tym, iż dzieci i młodzież są bacznymi obserwatorami rzeczywistości i przeżywają ją na swój sposób.

  Ilość prac nadesłanych w tym roku pobiła wszelkie rekordy. Jury oceniło łącznie 307 utworów!

  Jest nam niezmiernie miło, ponieważ nasz konkurs cieszy się nadal tak dużym zainteresowaniem. Dziękujemy, Kochani, za to, że jesteście z nami!

  Dziękujemy również nauczycielom, którzy niezmiennie pobudzają i zachęcają swoich podopiecznych do pisania. Wiemy, jak trudno w dzisiejszych czasach zmotywować uczniów do udziału w działaniach niszowych, związanych z odkrywaniem i dawaniem siebie. Dziękujemy z całego serca!

  Kolejny rok pióro wygrywa z komputerem, jesteśmy z Was bardzo dumne i mamy nadzieję do zobaczenia za rok.

  Animatorki konkursu:

  Ewa Kowalczyk

  Jolanta Prochacka-Cyrych

  Marzena Wyzińska

   

 • Dzień Pustej Klasy

  W ubiegły piątek - 10.06. 2022 - nasza szkoła wzięła udział w Dniu Pustej Klasy, pod hasłem "Natura uczy, dotlenia, aktywizuje, pobudza wyobraźnię, wzrusza i zadziwia". Tego dnia ławki w naszej szkole pozostały puste, a dzieci uczestniczyły w lekcjach w terenie, które okazały się świetną i inspirującą zabawą!

 • Literacki sukces naszych uczennic!

  Dziewczęta z klasy 4A: Julia Falkowska, Wiktoria Kowalczyk i Hanna Chawałkiewicz z sukcesem wzięły udział w Powiatowym Konkursie Literackim Brzechwiada 2022. Julia Falkowska zajęła 3 miejsce, a praca Wiktorii Kowalczyk została wyróżniona. Dziewczynki otrzymały nagrody rzeczowe, dyplomy oraz nagrodę główną: książkę powstałą w ramach konkursu. Wzięły również udział w spotkaniu z autorką książki.

  Zasadą konkursu jest dopisanie kontynuacji opowiadania rozpoczętego przez znanego autora książek dla dzieci. Autorką tegorocznego opowiadania pt. "Kisei, po polsku Kasia" jest p. Jolanta Reisch-Klose, opowiadanie znalazło się w książce wydanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Augusta Cieszkowskiego w Węgrowie, której współautorami zostali uczestnicy konkursu Dziewczynkom gratulujemy i życzymy dalszej zabawy ze słowem!

 • Lekcja biologii z p. Emilianem Sito

  W dniu 9.05.2022 roku odbyła się w naszej szkole projekcja filmu ,,Dolina Bugu-ptaki widza lepiej" , spotkanie z autorem filmu Emilianem Sito oraz warsztaty fotograficzne dla młodzieży - poznawanie technik fotografowania obiektów przyrodniczych. Pan Emilian zapoznal uczniów ze sprzętem fotograficznym.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Łochowie
  ul. Wyspiańskiego 20
  07-130 Łochów
  e-mail: sekretariat@sp2lochow.pl
 • (+48) 25-675-12-06

Galeria zdjęć